Fundacja pomagająca dzieciom osób w mundurach

Często przeglądając media musimy mierzyć się z wiadomościami o tym, jak strażak, policjant czy żołnierz stracił życie pełniąc obowiązki służbowe. Ci policjanci, żołnierze, strażacy przed wyjściem na służbę, z które mieli już nie powrócić wiedli normalne życie. Jak każdy z nas mieli rodziny w tym dzieci. Te ostatnie są najbardziej pokrzywdzone, gdy ich tata lub mama nie mają już nigdy ze służby nie powrócić. Dla takich dzieci powołano do życia Fundację Dorastaj z Nami.

Fundacja pomagająca dzieciom mundurowych ma misję szczególną, bo zajmuje się dziećmi, które tracą rodziców, którzy często bywali jedynymi żywicielami rodziny.

Jak Ty możesz nieść pomoc dzieciom „resortowym”?

To nic trudnego. Fundacja Dorastaj z Nami przygotowała dla Ciebie kilka propozycji wsparcia. Gdy rozliczasz roczny dochód może zadeklarować przekazanie jednego procenta od podatku dochodowego. Można także wpłacić jednorazowy datek w zależności od zasobności portfela. Jest jeszcze jedna, ciekawa forma. To pomoc dzieciom poprzez przystąpienie do programu „Zawsze Wierni”. Nie jest to skomplikowana forma pomocy. Wystarczy udać się do banku, który prowadzi Twój rachunek i złożyć zlecenie na comiesięczne przelewy. Będzie Ci wdzięczna fundacja. Dzieci także będa wdzięczne.

Na co pójdą nasze środki przekazane do fundacji pomagającej dzieciom?

Każda kwota na rachunku fundacji będzie przeznaczona na pomoc dzieciom uczącym się. Fundacja Dorastaj z Nami oferuje wsparcie poprzez dofinansowanie czesnego w przypadku szkół i przedszkoli. Każde dziecko, które uczy się poza miejscem zamieszkania może uzyskać wsparcie poprzez opłatę za internat, czy akademik. Jak każde dziecko i te uczęszczają na zajęcia dodatkowe, takie jak nauka języków obcych, zajęcia sportowe. W tym przypadku także fundacja pomocy dzieciom świadczy wsparcie finansowe opłacając lekcje. Do zadań fundacji należy także skontaktowanie dzieci z terapeutami, doradcami zawodowymi, za których świadczenia zapłaci Fundacja Dorastaj z Nami. Ważnym aspektem pomocowym jest także pomoc materialna dla młodzieży przebywającej lub wybierającej się na stypendia zagraniczne.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.