Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci?

Grudzień to czas oczekiwania i przygotowań do świąt. Najmłodszym kojarzy się z codziennymi czekoladkami wyciągniętymi z kalendarza adwentowego i prezentami, które dostaną 6 jak i 24 grudnia. Może warto zaskoczyć ich i pokazać, że czas adwentu może wyglądać nieco inaczej aniżeli na czekaniu na cowieczorną czekoladkę.

Własny kalendarza adwentowy i dlaczego nie jest to takie łatwe?

Zrobienie własnoręcznie kalendarza adwentowego to nie tylko poświęcony czas i materiały. Wiele osób chcąc dla dzieci własnoręcznie przygotować kalendarz wpisuje w wyszukiwarkę pomysłu na wykonanie go. I wśród ton reklam próbujących zachęcić do kupna gotowego kalendarza znajduje kilka fajnych pomysłów. Następnie rodzic wybiera ten, który najbardziej mu wpadnie w oko i zabiera się za jego wykonanie kompletnie zapominając o bardzo ważnej rzeczy: o wkładzie. Bo kalendarz adwentowy to nie tylko opakowanie ale również to, co się w nim znajduje. Często więc budzi się z przysłowiową ręką w nocniku i porzuca ten jakże kreatywny pomysł na kalendarz dla dziecka zrobiony własnoręcznie, gdyż nie ma pomysłu, co może włożyć do środka.

Podpowiedź jak się zabrać za kalendarz adwentowy dla dzieci

Trzeba postawić sobie pytanie: czy dziecko ma pomóc w wykonaniu takiego kalendarza, czy też może ma być to dla niego niespodzianka? W obu przypadkach zrobienie kalendarza wygląda bowiem nieco inaczej. Jednak nieważne jaką się decyzję podejmie, sklep papierniczy i internet na pewno pomogą w realizacji pomysłu.

Zanim jednak padnie decyzja o zrobieniu kalendarza, trzeba dokładnie przemyśleć, co ma się w nim znaleźć. Czekoladowe praliny mogą nie zmieścić się do pudełka po zapałkach, a mały cukierek w pudełku po butach to też nie najlepszy pomysł. Należy więc wziąć pod uwagę różne aspekty, by zarówno opakowanie jak i wkład kalendarza dobrze ze sobą komponowały, tworząc spójną całość.

Kilka podpowiedzi na domowy kalendarz

Za kalendarz mogą posłużyć ładnie posklejane i udekorowane pudełka po zapałkach. Do ich wnętrza należy wrzucić wcześniej przygotowane karteczki. Ich treść może być różna, w zależności od wierzeń i tradycji rodziców. Na przykład instrukcja jak przygotować się do świąt: raz informacja, że tego dnia odbywa się rodzinny spacer na jarmark świąteczny, innym razem że dziś myjemy okna. Inną opcją jest bardziej religijny wymiar. Na każdy dzień krótki cytat z biblii, przedstawiający przygotowania do narodzin Jezusa. Można też wrzucić w ramach ciekawostki tradycje i wierzenia ludzi z całego świata. Taki kalendarz ma wtedy charakter edukacyjny.

W każdym domu są też skarpetki bez pary. Można je śmiało wykorzystać do kalendarza. Ma się wtedy większe pole do popisu i więcej opcji, co można wrzucić. Mogą to być owoce z całego świata, by zachęcić dziecko do poznawania smaków. Można też przypomnieć sobie, jak kiedyś wyglądały święta i wrzucić cukrowe sople lodu.

Przy zrobieniu kalendarza adwentowego dla dzieci ogranicza jak widać człowieka tylko wyobraźnia.

1 thought on “Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.