Poznaj Fundację Dorastaj z Nami

Pielęgnuje pamięć o osobach, które oddały życie pełniąc służbę, a także niesie wsparcie ich rodzinom. Fundacja Dorastaj z Nami od 2010 roku wspiera dzieci poległych policjantów, żołnierzy, strażaków i ratowników. Jakie programy realizuje oraz jak można wesprzeć jej działania?

Fundacja Dorastaj z Nami i jej podopieczni

Marcel stracił tatę żołnierza, który zginął podczas zagranicznej misji wojskowej. Mama Martyny nie odzyskała zdrowia po wypadku, w którym rozbił się jej radiowóz. Tata Wojtka nie wrócił z akcji ratowniczej prowadzonej w płonącym budynku. Dzieci, które straciły rodziców w podobnych sytuacjach, jest więcej. Maluchy i młodzież nie tylko cierpią z powodu traumy, ale często mają też problemy psychologiczne i edukacyjne. Do tego ich rodziny często zmagają się z brakiem środków finansowych, który pomogłyby im wyjść „na prostą”. Takie osoby nie powinny zostać same. Dlatego właśnie powstała Fundacja Dorastaj z Nami, która realizuje szereg przedsięwzięć skierowanych do dzieci poległych bohaterów. Do tej pory z jej wsparcia skorzystało ponad ćwierć tysiąca podopiecznych. Wśród nich są kilkuletnie maluchy, dzieci w wieku szkolnym, dorastająca młodzież, a także osoby dorosłe (do 25 roku życia), które wciąż się uczą.

Pomoc na edukację i nie tylko

Fundacja pomaga dzieciom, przede wszystkim skupiając działalność na wspieraniu rozwoju edukacyjnego swoich podopiecznych. Finansuje stypendia, przedszkola i naukę na studiach wyższych. Jej środki trafiają też na uczestnictwo dzieci w zajęciach dodatkowych, korepetycjach i nauce języków obcych. Oprócz tego organizacja udostępnia wsparcie psychologiczne i dostęp do specjalistów z dziedziny edukacji. Wydaje różnego rodzaju poradniki i książki, organizuje wystawy i debaty, a także spotkania integracyjne, w tym np. zawody sportowe i wydarzenia kulturalne. Aktywnie pozyskuje też środki finansowe na swoją działalność. Wesprzeć organizację może każdy – wykonując przelew, a także przekazując na rzecz fundacji 1 procent podatku.

[ Treść sponsorowana ]

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.