Czy można jeść sushi w ciąży?

Jak tylko zobaczysz pozytywny test ciążowy, możesz natychmiast zacząć myśleć o tym, jakie zmiany w diecie musisz wprowadzić. Sushi jest jednym z klasycznych ciążowych zakazów, ale wiele osób kwestionuje, czy zakazanie tego popularnego dania jest naprawdę uzasadnione, zwłaszcza że ryby mają tak wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Możesz jeść sushi w czasie ciąży, ale być może będziesz musiała dostosować swoje regularne zamówienie. Czy w ciąży można jeść sushi? Teraz, gdy masz dziecko w drodze, powinieneś trzymać się opcji, które są w pełni gotowane, wegetariańskie lub wegańskie, i powstrzymać się od jedzenia jakichkolwiek surowych owoców morza.

Czy można jeść sushi w ciąży?

Czy jeść sushi w ciąży? Sushi i inne surowe produkty zwierzęce mają wysokie ryzyko zanieczyszczenia bakteryjnego. W przypadku owoców morza istnieje również ryzyko wystąpienia pasożytów. Bakterie i pasożyty mogą prowadzić do infekcji i chorób przenoszonych przez żywność. Podczas gdy te nie zawsze powodują znaczący problem u dorosłych, mogą spowodować poważne szkody dla rozwijającego się dziecka. Dlatego są one niebezpieczne. Na dodatek, choroby te zazwyczaj muszą być leczone antybiotykami, z których niektóre są niebezpieczne do stosowania w czasie ciąży. Oprócz bakterii i pasożytów, duże obawy budzi wysoki poziom rtęci w niektórych rodzajach ryb, zarówno gotowanych, jak i surowych. Ten toksyczny metal może uszkodzić centralny układ nerwowy, zwłaszcza w rozwijającym się mózgu płodu. Duże spożycie może spowodować poważne wady wrodzone, w tym uszkodzenie mózgu, ślepotę i głuchotę. Ciąża to okres, w którym powinnaś szczególnie uważać na to, co jesz. Wiedza o tym, co jest w Twoim jedzeniu może pomóc Tobie i Twojemu dziecku zachować bezpieczeństwo. Zawsze pytaj o składniki rolki sushi podczas posiłku i wyraźnie zaznaczaj, że nie możesz spożywać surowej ryby. Jeśli nie jesteś pewna, co powinnaś, a czego nie powinnaś jeść w czasie ciąży, skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym dietetykiem. Mogą oni pomóc Ci w opracowaniu diety, która będzie zarówno zdrowa jak i przyjemna.

Jakie sushi w ciąży?

Możesz jeść ryby w czasie ciąży, jeśli przestrzegasz kilku wskazówek. Większość rodzajów ryb jest bezpieczna, a wiele z nich jest nawet dla Ciebie dobrych! Podczas ciąży powinnaś skupić się na dostarczaniu dużej ilości ryb do swojej diety. Aby uniknąć potencjalnych komplikacji, zawsze sprawdzaj przed podaniem czy ryba jest gotowa. Mięso powinno być nieprzezroczyste, a płatki powinny zacząć się oddzielać. Wędzona lub smażona ryba powinna być dobrze ugotowana przed spożyciem w czasie ciąży. W przeciwieństwie do ryby wędzonej, ryba smażona jest niedogotowana, co może narazić matkę na kontakt ze szkodliwymi pasożytami lub bakteriami. Ponadto kobiety w ciąży mają osłabiony układ odpornościowy, co może prowadzić do zakażeń pokarmowych, poronienia, martwego urodzenia lub przedwczesnego porodu. Niezależnie od tego, czy planujesz zjeść rybę wędzoną czy smażoną, pamiętaj o czytaniu etykiet. Większość ekspertów zdrowotnych zaleca, aby kobiety w ciąży unikały surowych lub niedogotowanych ryb, gdy są w ciąży. Ponieważ sushi jest wykonane z niegotowanych owoców morza, ma wysokie ryzyko przenoszenia bakterii i pasożytów, które mogą mieć wpływ na nienarodzone dziecko. Choroby te obejmują poronienie i martwe urodzenie. Dlatego ważne jest, aby trzymać się z dala od sushi w czasie ciąży. Ale co z innymi rodzajami? Sushi zawierające ugotowaną rybę jest odpowiednie dla kobiet w ciąży. Pieczone sushi w ciąży również jest bezpieczne, tak jak i sushi w tempurze w ciąży.

Sushi podczas karmienia

Jeśli uwielbiasz sushi, ale walczyłaś z chęcią pobłażania w czasie ciąży, możesz się zastanawiać, czy można bezpiecznie spełnić swoje pragnienie teraz, gdy karmisz dziecko piersią. Krótko mówiąc, można jeść surowe ryby, nawet jeśli karmisz dziecko piersią. Musisz jednak uważać na swoje wybory. Teraz, gdy Twoje dziecko jest karmione piersią, Twoja dieta po porodzie może zawierać sushi, ale będziesz chciała zwrócić uwagę na jakość i rodzaj spożywanego sushi. Dzieci karmiące piersią nie są narażone na rozwój bakterii listerii w mleku matki, więc śmiało sięgaj po sushi, ale trzymaj się z dala od podejrzanych miejsc, gdzie ryby mogą nie być tak świeże, jak powinny. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje nowa mama, jest gorączka lub złośliwy przypadek biegunki po zjedzeniu skażonej ryby. Jedzenie sushi może być korzystne dla osób karmiących, ponieważ ryby i owoce morza, mogą być częścią zdrowej diety. Ryby zawierają mikroelementy, takie jak witamina D, które są potrzebne do wspierania zdrowego rozwoju kości u niemowląt, pomagając organizmowi wchłaniać wapń i fosfor z pożywienia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.