Jak zrobić sok z aloesu na odchudzanie?

Sok z aloesu ma wiele prozdrowotnych właściwości i jest skarbnicą cennych witamin i substancji aktywnych. Sok z aloesu można stosować dla wspomagania działania układu immunologicznego i układu trawiennego. Ma on również właściwości, które docenią osoby starające się zrzucić zbędne kilogramy. Zrobienie soku z aloesu nie jest trudne, dlatego, zamiast kupować gotowy specyfik, z powodzeniem możemy wykonać go samodzielnie w domu.

Sok z aloesu a właściwości wspierające odchudzenie

Spożywanie soku z aloesu pomaga walczyć z problemem zaburzenia pracy pęcherzyka żółciowego oraz działa przeczyszczająco. Poprawia też perystaltykę jelit i przyspiesza metabolizm. Przyspieszenie procesu przemiany energii w komórkach wpływa też na bardziej intensywne oczyszczanie organizmu. Dzięki poprawie procesu trawienia zwiększa się spalanie kalorii, które jest szczególnie pożądane u osób, które się odchudzają. Dzięki piciu soku z aloesu możemy pozbyć się szkodliwych złogów i toksyn zalegających w jelitach. Sok z aloesu pomaga też pozbyć się nadmiaru wody zatrzymywanej w organizmie. Co więcej, aloes pomaga regulować poziom cukru we krwi. Właściwy poziom insuliny z kolei wpływa na ograniczenie nadmiernego apetytu i potrzeby sięgnięcia po coś słodkiego. Decydując się na wspomaganie procesu odchudzania za pomocą soku z aloesu, należy pamiętać, że jego nieprawidłowe stosowanie może doprowadzić do efektów odwrotnych niż zamierzone.

Jak zrobić sok z aloesu?

Aby zrobić dobrej jakości sok z aloesu, trzeba zwrócić uwagę na sam surowiec. Do tego celu najlepiej jest wykorzystać aloes zwyczajny lub aloes drzewiasty. Zaopatrzymy się w niego w dobrym sklepie ogrodniczym. Surowiec na sok możemy kupić też w dobrych sklepach ekologicznych. Najbardziej odpowiednie do soku są liście rośliny, których wiek mieści się w przedziale między 2 a 5 lat. Zanim zbierzemy liście na sok, warto powstrzymać się od podlewania rośliny przez dwa tygodnie. Zebrane liście należy przechować w lodówce przez całą dobę, a następnie obrać ze skórki. Otrzymany miąższ możemy rozdrobnić w sokowirówce lub blenderem. Powstałą papkę dodajemy do wody lub soku z cytrusów np. pomarańczowego lub grejpfrutowego. Jeśli chodzi o proporcje, na jedną łyżkę aloesu powinno przypadać dwie szklanki soku lub wody. Tak przyrządzony napój możemy przechowywać w lodówce przez tydzień.

Jak odpowiednio stosować sok z aloesu na odchudzanie?

Spożywanie soku z aloesu powinno mieć postać czasowej kuracji. Optymalnym czasem picia soku z aloesu jest od dwóch do czterech tygodni. Za najlepszą porę do rozpoczęcia kuracji uważa się wiosnę, gdyż jest to czas wzmożonej regeneracji organizmu. Co do dawkowania, najlepiej jest spożywać trzy łyżeczki soku do posiłku. Łyżka przed śniadaniem, obiadem i kolacją. Nie powinno się przekraczać dawki 50 ml soku dziennie. Ważne jest to, by pamiętać, że spożywanie soku z aloesu nie może zastąpić nam zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Aloes jest jedynie dodatkiem do procesu odchudzania i ułatwia trawienie, co może pozytywnie wpłynąć na proces utraty wagi.

1 thought on “Jak zrobić sok z aloesu na odchudzanie?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.